Oszczędzanie na koncie i lokacie równocześnie

Decydując się na tę ofertę można zyskać 2,4% w skali roku na koncie oszczędnościowym i aż 3,6% na jednomiesięcznej lokacie. Niestety zakładając konto oszczędnościowe, musisz również założyć konto osobiste, chyba że już takie posiadasz w tym banku. Tak więc ta oferta to w zasadzie 3 różne produkty, chociaż z możliwości założenia lokaty nie musisz korzystać (aczkolwiek warto to zrobić).

 

Lokatę zakładasz na 1, 2 lub 3 miesiące i możesz na niej zgromadzić maksymalnie 15 tysięcy złotych. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz uzyskasz oprocentowanie w wysokości 3,6%, z tym że jeśli zerwiesz lokatę przed terminem, stracisz odsetki. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć, na jaki okres złożyć pieniądze w ten depozyt.

 

Z prowadzeniem rachunku oszczędnościowego nie wiążą się żadne wydatki, natomiast za konto osobiste, jeśli nie dopilnujesz pewnych spraw, będziesz musiał zapłacić. Jeśli chcesz, by i ten rachunek był darmowy, musisz pamiętać o tym, by w ciągu miesiąca wykonać co najmniej 3 operacje bezgotówkowe kartą, gdyż w przeciwnym wypadku zapłacisz za nią 9 zł miesięcznie. Jeśli nie lubisz używać gotówki, a w sklepach zazwyczaj płacisz właśnie kartą, spełnisz ten warunek bez najmniejszego problemu. Więcej informacji na temat prowizji i opłat związanych z prowadzeniem tego konta znajdziesz w materiałach dostępnych na stronie banku.