Jakie opłaty wiążą się z założeniem tego konta?

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle opłaca się korzystać z tej promocji, trzeba sprawdzić, ile będzie kosztowało prowadzenie konta. Każdy musi te wydatki policzyć samodzielnie, ponieważ ich wysokość zależy od tego, w jaki sposób będziesz korzystał z rachunku.

 

Pomożemy jednak ci to sprawdzić – poniżej przedstawiamy zestawienie wydatków związanych z prowadzeniem promocyjnego konta ze zwrotem za hologramy studenckie zakupy. Wśród stałych miesięcznych opłat znajduje się prowizja za kartę płatniczą, która wynosi 4 zł. Nie jest to wygórowana kwota i łatwo można policzyć, że ponosząc tylko tę jedną opłatę, rocznie za konto zapłacisz 48 zł, a ze zwrotu za zakupy możesz otrzymać 600 zł, co w sumie da ci zysk w wysokości 552 zł.

 

Z prowadzeniem konta związane są jeszcze inne opłaty, ale da się ich uniknąć albo przynajmniej zminimalizować. Otóż bezpłatnie w ciągu miesiąca możesz wykonać tylko 5 przelewów wychodzących z konta. Za każdy następny bank naliczy prowizję w wysokości 0,5 zł. Do limitu 5 przelewów nie zaliczają się stałe polecenia zapłaty. Także, jeśli nie kupujesz dużo przez internet i nie wykonasz więcej niż 5 przelewów miesięcznie, możesz uniknąć tej opłaty.

 

Kolejna opłata związana jest z korzystaniem z bankomatów, gdyż bezpłatnie możesz wypłacać gotówkę jedynie w urządzeniach należących do szaliki klubowe tego banku. Jeśli skorzystasz z bankomatów innych sieci, będziesz musiał zapłacić prowizję w wysokości 2 zł za każdą wypłatę gotówki z bankomatu.

 

Konto to jest typowo internetowym kontem, dlatego jeśli zechcesz jakiekolwiek czynności (poza założeniem rachunku) wykonać w stacjonarnej placówce banku, będziesz musiał liczyć się z koniecznością zapłaty stosownej prowizji. Taką dodatkową opłatą obarczone są np. wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku.