2,5% do końca roku na koncie oszczędnościowym

Takiej oferty jeszcze nie było, mamy dopiero kwiecień, a bank daje gwarancję niezmienności oprocentowania do końca roku. Na tym koncie z oprocentowaniem 2,5% możemy ulokować maksymalnie 15 tysięcy złotych. Bank daje gwarancję niezmienności oprocentowania tylko do kwoty 15 tysięcy złotych. Nadwyżka nad tę sumę ma w tej chwili oprocentowanie 2,3% i może się zmienić w ciągu roku. Jest to oferta skierowana zarówno do obecnych jak i nowych klientów banku, z tym, że ci, którzy nie mają konta osobistego, będą musieli je założyć.

 

Niestety formalności związanych z założeniem rachunku bieżącego nie można dopełnić przez internet, dlatego jeśli nie masz konta w banku, musisz udać się do oddziału, by je założyć. Natomiast, jeżeli masz otwarte konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej, konto oszczędnościowe założysz z poziomu panelu zarządzającego.

 

Zakładając konto osobiste, masz do wyboru kilka wariantów, jeśli zdecydujesz się na najprostsze konto internetowe nie zapłacisz nic za jego prowadzenie ani za przelewy wykonywane przez internet. Żadnych opłat nie poniesiesz również wtedy, gdy zrezygnujesz z karty debetowej przypisanej do rachunku albo wykonasz za jej pomocą co najmniej jedną transakcję bezgotówkową. Jeśli nie spełnisz tego warunku, zapłacisz za kartę płatniczą 7,5 zł miesięcznie. Z łatwością można uniknąć tej opłaty, więc rezygnowanie z karty raczej nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opłat związanych z prowadzeniem tego konta oszczędnościowego, powinieneś zajrzeć do tabeli opłat i prowizji dostępnej na stronie banku.